محمد شیخ حسینی در آخرین روز هفته دولت با حضور در برنامه «میزاقتصاد»شبکه خبر به تشریح برنامه های بانک توسعه تعاون در سال 1401 پرداخت.

 به گزارش پایگاه خبری صدای منتقد ،سرپرست بانک توسعه تعاون گفت:بر اساس سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری بانک توسعه تعاون برای تقویت بخش تعاون تاسیس شده است.مهم ترین هدف و راهبرد اصلی این نهاد مالی حمایت از تعاونی ها است.
وی افزود:بانک توسعه تعاون در بخش های مختلف اقتصاد تعاون اعم از بخش صنعت،خدمات،کشاورزی،بازرگانی،فرهنگ و آموزش حضور موثر داشته و تسهیلات پرداخت کرده است.
شیخ حسینی ادامه داد:پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون به تعاونگران از محل تفاهم نامه ها،قرارداد عاملیت با بخش صنعت و معدن،خدمات و گردشگری ومیراث فرهنگی و مشاغل خانگی انجام شده است.
وی گفت:تسهیلات بانک توسعه تعاون به طرح های ایجادی و سرمایه در گردش تعلق گرفته است که همین امر موجب شده است تا علاوه بر ایجاد اشتغال جدید به تثبیت اشتغال موجود نیز کمک کند.
وی بیان کرد:بانک توسعه تعاون به عنوان یکی از بانک های موفق در عاملیت صندوق توسعه ملی طی سال های گذشته معرفی شده و توانسته است اعتبارت صندوق را جذب کرده و به بخش تعاون تزریق کند.
وی ادامه داد:در 5 ماه ابتدای سال جاری میزان تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 81 درصد رشد داشته است.برای سال 1401 پرداخت 320 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش تعاون هدفگذاری شده است.