استاندار لرستان از ورود سامانه بارشی به استان و اعلان وضعیت هشدار سطح قرمز هواشناسی خبر داد و گفت: احتمال بارش در سطح استان بیش از ۲۰۰ میلی‌متر پیش‌بینی شده است.

 به گزارش صدای منتقد ؛فرهاد زیویار شنبه شب در نشست مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: بنا بر هشدار قرمز هواشناسی، سامانه بارشی از ظهر دوشنبه ۲۸ اسفند تا اواسط چهارشنبه یکم فروردین وارد استان می‌شود.

وی با بیان اینکه احتمال بارش در استان بیش از ۲۰۰ میلی‌متر پیش‌بینی شده است، افزود: به منظور جلوگیری از بروز خسارات و حوادث احتمالی اولین و مهم‌ترین اقدام اطلاع‌رسانی هشدارهای لازم از طریق رسانه‌ها و صدا و سیمای مرکز استان به مردم است.

استاندار لرستان بر لزوم آمادگی نیروهای امدادی و عملیاتی تاکید و بیان کرد: با توجه به مسافران نوروزی و جلوگیری از حوادث دستگاه‌ها باید تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.

وی با تاکید بر جلوگیری از فعالیت گروه‌های گردشگری افزود: مردم استان از سفرهای غیرضرور پرهیز و از قرار گرفتن در مسیر رودخانه‌ها خودداری کنند.

زیویار گفت: ماشین ‌آلات راهداری، پلیس راه، هلال‌احمر، اورژانس طی این چند روز به طور آماده‌باش باید در جاده‌ها و مناطق پرمخاطره حضور داشته باشند.

انتهای پیام

خبرنگار :امیر محمود داودی نژاد