رعایت اصل بی طرفی در انتخابات مجلس شورای اسلامی خط قرمز ستاد انتخابات توسط کارگزاران دولت سیزدهم در لرستان باشد و این امر یک ضرورت است و نباید اجازه دادحتی شائبه‌های طرفداری ایجاد شود!

مردم انقلابی استان لرستان همواره علمداران مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم و دشمن بوده و پس از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در ایستادگی در برابر حرکت های مختلف دشمنان، سابقه درخشانی دارند که بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری «مردم #لُر شجاعت و دلاوری دارند، در هر جایی که هستند در میدان جنگ هم همین‌جور است، در بیان عقیده هم همین‌جور است، در بخشهای مختلف اجتماعی هم همین‌جور است. که این نگاه حکیمانه معظم له بر مردم ولایتمدار لرستان موضوع وظیفه مسئولین را در خدمت به مردم این استان سنگین و سنگین تر می‌کند!

اطلاع رسانی و استفاده صحیح از ظرفیت رسانه‌ها امری مهم در افزایش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو می باشد به طوری که اطلاع رسانی یکی از الزمات مهم مشارکت بوده و احزاب، گروه های مردمی و اجتماعی لرستان نیز در پویایی فضای انتخابات و مشارکت مردم نقش تاثیرگذاری دارند.

ستاد انتخابات استان لرستان بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری که می فرمایند: «ما به مسؤولانِ خود اعتماد داریم؛ اما باید کاملاً مراقب و مواظب باشند؛ چون آراء مردم امانت الهی در دست آنهاست۱۳۸۴/۰۳/۲۵» وظیفه دارند با صیانت از رای مردم از انتخاب آنها مراقبت کنند و خادمان دولت سیزدهم دراین استان باید به ماراتن انتخابات به عنوان عرصه اجرای مردم سالاری دینی و سرمایه اجتماعی کشور نگاه وافق داشته باشند.

عدالت انتخاباتی این است که ارزش و جایگاه همه کاندیداها پس از طی مراحل قانونی در هیئت های اجرایی،نظارت، و شورای نگهبان، برای فرمانداران و بخشداران یکسان بوده و هیچ تفاوتی نداشته باشند.

رعایت اصل بی‌طرفی باید خط قرمز ستاد انتخابات در لرستان باشد و اصل بی طرفی یک ضرورت است و نباید اجازه داد حتی شائبه‌های طرفداری ایجاد شود!

استفاده حداکثری از توان افراد باتجربه و متعهد که در گذشته انتخابات برگزار کرده اند و ضمن عدم حمایت خاص از نامزدهای انتخاباتی امین آرای مردم هستند مسئله موردپیشنهاد برای انتخابات پیش رو به ستاد انتخابات لرستان می باشد که امید است از ظرفیت نیروهای انقلابی دلسوز به نظام وانقلاب و به خصوص پتانسیل جوانان با اشاره به فرمایشات معظم له در بیانیه گام دوم انقلاب، در این آزمون بزرگ استفاده شود تا ان شاءالله انتخاباتی مورد رضایت مردم و در شان نظام وانقلاب فارغ از این که چه کسانی، وکیل الدوله مردم خواهند شد در این استان ولایتمدار برگزارشود، زیرا امروز صیانت از آرای مردم توسط کارگزاران دولت سیزدهم در استان لرستان مطالبه به حق و قانونی این ولی نعمتان می باشد.

 

یادداشت:«سجادجوانمرد» خبرنگار وروزنامه نگار