محسن اسدبیگی مدیر کل بیمه سلامت لرستان گفت: ۱۸ هزار بیمار صعب‌العلاج در لرستان نشان‌دار شده‌اند

 

به گزارش صدای منتقد، مدیرکل بیمه سلامت لرستان درنشست خبری سه شنبه های خبری با خبرنگاران اظهارداشت: ۱۸ هزار بیمار صعب‌العلاج در این استان نشان‌دار و از اعتبارات صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج بهره مند هستند.

اسدبیگی تصریح کرد: عوامل مختلفی در راستای تأمین سلامت تاثیرگذار بوده و از طرفی انسان سالم مبنای توسعه پایدار است و لرستان در ثبت و جذب اعتبارات حوزه بیماران خاص و صعب‌العلاج در سطح کشور مقام نخست دارد.

این مقام مسئول افزود: همکاری و اطلاع‌رسانی رسانه‌ها و حمایت‌های مسئولان استان در این زمینه بسیار تاثیرگذار بود، به نحویکه در اوایل طرح با ثبت‌نام و جذب اعتبارات هم‌اکنون ۱۸ هزار نفر بیمار صعب‌العلاج در این استان نشان‌دار شده‌اند.

اسدبیگی ادامه داد: لرستان در حوزه پرداختی‌های بیماران صعب‌العلاج در کشور در رتبه‌های اول و دوم قرار دارد، درحالی‌که اعتبار اولیه این مجموعه ۱۷ میلیارد ریال بود، ولی تاکنون ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای سه هزار و ۹۰۰ پرونده در استان پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان با اشاره به این که صندوق خاص و صعب‌العلاج به کل جمعیت استان تعلق دارد گفت: این صندوق مختص بیمه سلامت نیست و تمام بیماران صعب‌العلاج استان را در قالب ۱۰۷ بیماری تحت‌پوشش قرار می‌دهد و تاکنون ۱۰ برابر اعتبار به بیماران صعب‌العلاج کمک هزینه پرداخت شده است.

 

خبرنگار: سجادجوانمرد