دکتر فرهادزیویار استاندار لرستان وسید ارش قیاسیان مدیر کل ورزش وجوانان لرستان در مراسمی با دعوت از زهرا باقری نایب قهرمان کوراش بازیهای آسیایی هانگژو چین در محل دفتر استاندار با اهدایی لوح یادبود وهدایایی از وی تقدیر کردند.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی صدای منتقد، استاندار لرستان با قدردانی از این ورزشکار ، گفت : موفقیت های بانوان نشان از جایگاه تاثیرگذار بانوان در جامعه و توجه نظام جمهوری اسلامی به ورزش بانوان است.

دکتر زیویارافزود : کسب مدال نقره بازی های آسیایی هانگژو توسط زهرا باقری و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران باعث خوشحالی ورزشکاران و مردم استان شد.

وی افزود: بانوان ورزشکار ما با حفظ حجاب اسلامی در میادین حاضر می‌شوندوبا ارزش تر از کسب مدال برای خانم باقری حفظ حجاب اسلامی ودرخشش در این مسابقات بود که سربلندی ایران اسلامی را به همراه دارد.

وی تصریح کرد : تصاحب سکوی بازی های آسیایی توسط این ورزشکار و قهرمان ملی نشان داد که لرستان دارای استعدادهای درخشان در سطوح مختلف است.

استاندار لرستان تصریح کرد:ورزشکارانی همچون خانم زهرا باقری و قاسم نوری زاده در میادین مختلف بین المللی با افتخار آفرینی پرچم ونام ایران و لرستان را در میادین جهانی ورزشی به اهتزازدراوردند.

وی افزود:کار بزرگ ورزشکارانی همچون قاسم نوری زاده که علیرغم اینکه می توانست به بهترین مدال در مسابقات مختلف جهانی کسب کند ولی در برابر ورزشکار رژیم اشتغالگر قدس حاضر نشد کمتر از مدال طلای جهانی نیست.

زیویار افزود:دوران قهرمانی همچون دوران مدیریتی به سرعت برق و باد می گذردوآنچه در دوران قهرمانی ومدیریت های استانی پایدار می ماندمنزلت وشخصیت است وامیدواریم با حمایت بخش های خصوصی و دولتی ورزش لرستان به جایگاه خود بازگردد.

استاندار لرستان بیان کرد: برخی ها قهرمانی ها را به رقم ها ونرخ های ناچیز می فروشند ولی ورزشکارانی که در برابر ورزشکاران اسراییلی ورژیم اشغالگر قدس حاضر به مسابقه نمی شود نگین های ارزشمندی هستند که نرخ وقیمتی ندارند وباید به بهترین شکل ممکن از این قهرمانان حمایت کنیم.

استاندار لرستان ادامه داد:برای رفع مشلات ورزش استان برنامه های مدون وبلند مدت داشته باشیم وامیدواریم با حضور بخش خصوصی وصنایع و واحد های تولیدی در استان ،ورزش لرستان در کلیه رشته های ورزشی مورد حمایت قرار گیرند.

استاندار لرستان تصریح کرد: امکانات دولتی و بخش خصوصی در زمینه ترویج ورزش در اختیار عموم ورزشکاران قرار گیرد و قهرمانان ملی استان می‌توانند بخشی از سرمایه‌گذاری خود را در لرستان انجام دهند تا نسبت به دیار خود ادای دین کرده باشند که لازم است این موضوع جزء برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان قرار گیرد.

زیویار تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی طبق قانون باید درصدی از اعتبارات خود را به امر ورزش اختصاص دهند و در زمینه ورزش صرف شود و اگر در سنوات گذشته این موضوع مورد عنایت قرار نگرفته است در این دوره برای ارتقاء سطح ورزش استان هزینه شود.

قیاسیان در پایان ، تجلیل از مدال آوران و قهرمانان را از برنامه های اداره کل ورزش وجوانان استان دانست.

قیاسیان ادامه داد : افتخار آفرینی زهراباقری بانوی شایسته لرستانی در رقابت های کوراش بازی های آسیایی هانگژو و کسب مدال نقره باعث شد بر افتخارات ورزش میهن عزیزمان افزوده شود و ضمن تبریک این موفقیت بزرگ به مردم لرستانی و قدردانی از تلاش مجدانه این بانوی لرستانی امیدواریم با تلاش هایی که انجام می گیرد و با حمایت های همه جانبه شاهد حضور و افتخار آفرینی این بانوی شایسته در سایر رقابت ها باشیم.

در این مراسم تجلیل فیروز آزادی سرپرست روابط عمومی استانداری، فرهاد دیناروند معاون ورزشی اداره کل ورزش وجوانان استان، سعید القاصی دبیر انجمن کوراش لرستان،قاسم نوری زاده نایب قهرمان کوراش آسیا، حشمت الله باقری پیشکسوت ورزش استان، معصومه رک رک وامیر محمود داودی نژاد حضور داشتند.