معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت:شرکت شهر پروتئین بروجرد بعد از احداث کشتارگاه گزینه خوبی برای صادرات به کشورهای همسایه است

به گزارش صدای منتقد ، امروز 20 مهرماه 1402، سید مجتبی نوروزی معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور در مراسم کلنگ زنی کشتارگاه طیور شهرستان بروجرد، اظهار کرد: با راه اندازی این پروژه علاوه بر تامین نیازمندی‌های این شهر و استان باید دید صادرات به کشورهای همسایه را هم داشته باشد و بتواند در بازارهای جهان و بین المللی شرکت کند.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد در کشور امروزه وضعیت خوبی ندارد، افزود: باید تمام تلاش و حمایت از سرمایه‌گذاران در بحث اقتصاد مقاومتی صورت بگیرد و در این راستا حمایت‌های لازم انجام خواهد شد.

نوروزی تصریح کرد: اگر کشور می‌خواهد از نظر اقتصادی روی پای خود بایستد باید از درون بجوشد و باید خودمان آن را بسازیم و اگر به این باور رسیدیم آن موقع در کشور تحول ایجاد خواهد شد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه امنیت غذایی یکی از موضوعات مهم امروز کشور است،خاطرنشان کرد: یکی اینکه «به وفور پیدا شود و در اختیار همگان قرار گیرد» و دوم «ایمنی غذا» دو مقوله مهم امنیت غذایی در کشور می‌باشند.

 

خبرنگار: رضا میرزایی

.