مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان از میزبانی باشکوه این استان از 1800 ورزشکار و دعوت 6 کاراته کای لرستانی به تیم ملی جمهوری اسلامی ایران خبرداد

سید آرش قیاسیان گفت: برگزاری رقابت های کاراته قهرمانی کشور در رده های نوجوانان و جوانان ایراندر در خرم آباد نشان از ظرفیت و پتانسیل بالای ورزش استان در میادین مهم کشوری است.

به گزارش صدای منتقد، مدیرکل ورزش وجوانان لرستان با بیان اینکه 1800 رزمی کار از همه استانهای کشور در این مسابقات حضور داشتند اظهار داشت : این مسابقات در ۲ رده پسران و دختران در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و زیر ۲۱ سال برگزارشد که ورزشکاران لرستان در این دوره از مسابقات خوش درخشیدند و مدالهای رنگارنگی را از آن خود کردند.

وی افزود : در این مسابقات علاوه بر ورزشکاران ۵۰۰ داور اقضاوت مسابقات را به نحو شایسته انجام دادند و رضایتمندی مربیان و ورزشکاران را نیز بدنبال داشت .

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان تصریح کرد: این مسابقات در سطح کیفی بسیار بالایی به منظور انتخابی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات آسیایی 2023 قزاقستان برگزار شد که لرستان با تلاشها و زحمات مثمرثمر هیات کاراته استان که جای تشکر دارد در بخش پسران 6 مدال که شامل : 1 طلا امیرعباس کاووسی وزن -76 جوانان،1 طلا آرش رازانی وزن -70 نوجوانان ، 1 نقره امیررضا کاکی وزن-63 نوجوانان، 3 برنز محمد گودرزیان وزن -55 امید ، محمد مهدی برنجی وزن -60 امید ، ابوالفضل گودرزی وزن  -75 کسب شد .

قیاسیان در ادامه همچنین با اشاره به رقابتهای دختران لرستانی در این مسابقات گفت: بانوان نیز همپای پسران توانستند در میادین با قدرت ظاهر شوند که غزل فتحی وزن  -45 نوجوانان توانست طلا کسب نماید و فاطمه بداق در وزن  – در رده 68 امید نیز طلا را از آن خود کرد که در نتیجه دختران لرستان در  در مقام تیمی توانستند مقام ششم را کسب نمایند .

 

وی تصریح کرد : در پسران 6 نفر از لرستان به اردوی انتخابی تیم ملی دعوت شد و میثم یاراحمدی با درخشش تیمی بعنوان دومین مربی برتر کشور معرفی گردید که جا دارد از زحمات و تلاشهای این مربی جوان و مجموعه هیات کاراته استان تقدیر و تشکر بعمل آید .

 

سید آرش قیاسیان در پایان افزود : از همه دستگاههای اجرایی مرتبط در این مسابقات ، پرسنل سخت کوش ورزش و جوانان استان ، مدیران استانی و عوامل اجرایی فدراسیون کاراته تقدیر و تشکر می گردد.

 

 

 

سجادجوانمرد /خبرنگار