دادستان خرم آباد تاکید کرد: مدیرانی که کار انجام نداده‌اند و ترک فعل داشته‌اند باید تمام خسارات از لحاظ تضییع بیت المال، هزینه و..را پرداخت کنند و این موضوع به هیچ گونه قابل اغماض نیست.

به گزارش صدای منتقد، دادستان خرم‌آباد با تاکید بر اینکه مدیری که ترم فعل کند، باید به مراجع قضایی معرفی شود و برخوردهای لازم صورت گیرد، گفت: علاوه بر این، با هر کدام از ضابطین که با توجیهات غیرقانونی‌شان مانع از اجرای کار شوند، برخورد می‌شود.

داریوش شاهون ‌وند اظهار کرد: مشکل اصلی در عدم اجرای احکام قطعی به مرور زمان بوده، زیرا خسارت‌های زیادی را وارد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: مدیرانی که کار انجام نداده‌اند و ترک فعل داشته‌اند باید تمام خسارات از لحاظ تضییع بیت المال، هزینه و… را پرداخت کنند و این موضوع به هیچ گونه قابل اغماض نیست.

دادستان خرم آباد با بیان اینکه وقتی شغلی را پذیرفته‌اید باید مشکلات و سختی‌های آن را نیز پذیرا باشید، افزود: نه اینکه بدنبال مستمسک و توجیهی برای عدم انجام فعالیت و اجرای کارباشید.

شاهون‌وند بیان داشت: ارگان قضایی با تمامی ارگان‌ها همکاری می‌کند، اما ترک فعل محرز با هیچ توجیهی قابل اغماض نیست.

وی با تاکید بر اینکه مدیری که ترم فعل کند، باید به مراجع قضایی معرفی شود و برخوردهای لازم صورت گیرد، گفت: علاوه بر این، با هر کدام از ضابطین که با توجیهات غیرقانونی‌شان مانع از اجرای کار شوند، برخورد می‌شود.

دادستان خرم‌آباد ادامه داد: اعلام جرم علیه مدیران استعلام شود تا رسیدگی صورت گرفته تا برخوردهای لازم صورت گیرد.

شاهون‌وند با بیان اینکه بحث‌های قومیتی و طایفه‌ای نباید مانع اجرای کار شود، افزود: زیرا اجرای احکام و قانون مهم است و در این راستا هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست.

وی خاطرنشان کرد: هر مدیری باید به نماینده حقوقی ارگان خود بیشترین بها را بدهد و از آنها مطالبه‌گر باشد تا در پیشبرد و رفع مشکلات حقوقی، اقدامات لازم را انجام دهند.

دادستان مرکز استان افزود: هر چند پیشگیری بسیار مهم است و باید روی این موضوع جدیت وجود داشته باشد، اگر در جایی دیده شد که تخریب هزینه‌های زیادی به دولت وارد می‌کند، تعامل کنید.

شاهون‌وند گفت: قبل از تخریب مکاتبات لازم با مالکین متخلف صورت گیرد که در صورتی که خودشان اقدام به جمع‌آوری نکنند و موعد مقرر به اتمام برسد، باید هزینه‌های تخریب و ماشین آلات و… پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه با همکاری، هماهنگی و تعامل بین بخشی و بین دستگاهی می‌توان به نتیجه مطلوب رسید، گفت: عزم و جزم بیشتر شود و با راهکارهای قانونی درست و در موعد مقرر اقدام کنید.

دادستان خرم‌آباد تصریح کرد: در راستای چالش‌ها و رفع موانع، سند تهیه کنید و در اجرای آنها از همکاران با دانش علمی و تجربی بهره بگیرد تا به بهترین عملکرد دست پیدا کنید.

 

 

خبرنگار: سجادجوانمرد