مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: ۱۰ هزار و ۴۷۰ قلم انواع دارو به ارزش یک میلیارد ریال در قالب طرح “مرهم زائر” در این استان جمع آوری و به پایگاه های اربعین این جمعیت ارسال شد.

به گزارش صدای منتقد “محمد قدمی” بیان کرد: پویش ملی “مرهم زائر” برای دومین سال از طرف سازمان هلال احمر به منظور جمع آوری داروهای مازاد بر نیاز در منازل اجرایی شده است که در قالب این طرح خانواده ها داروهای مازاد بر نیاز را در اختیار شعب هلال احمر شهرستانی قرار می دهند.

وی اظهار داشت: در این راستا تاکنون ۱۰ هزار و ۴۷۰ قلم انواع داروی خوراکی ، تزریقی ، شربت ، پماد ، سرم ، ماسک ، ژل ضدعفونی کننده دست به ارزش یک میلیارد ریال جمع آوری شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان ادامه داد: امسال ۲۵ پایگاه امدادی توسط جمعیت هلال‌احمر ایجاد شده است که این پایگاه ها با هدف خدمت‌رسانی به زائران اربعین فعال شده تا بتوانند خدمات مورد نیاز را در بخش‌های امداد و نجات ارائه دهند.

قدمی تاکید کرد: همچنین به منظور جلب مشارکت نقدی برای این پویش کد دستوری # ۳ * ۱۱۲ * ، با شماره کارت ۹۹۹۹ – ۴۴۹۹ – ۹۹۷۵ – ۶۰۳۷ و شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد بانک ملی جهت فعال شده است.

وی اضافه کرد: ۷۸ دستگاه خودرو و ۳۰۰ نجاتگر در استان هم‌اکنون مشغول به خدمت‌رسانی هستند و ۱۵ نفر از نیروهای جمعیت هلال‌احمر نیز در عراق با ارایه خدمات درمانی و دارویی در پایگاه های هلال احمر لرستان مستقر شدند.

 

 

خبرنگار: سجادجوانمرد