رئیس هیئت کشتی لرستان می‌گوید: با ۳۵ ورزشکار بیمه شده شروع کردیم ولی روزهای خوشی در انتظار کشتی استان است.

 به گزارش  صدای منتقد،فرید بهرامی شامگاه ۲۸ مرداد در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر وضعیت کشتی لرستان خوب است اما این کافی نیست.

وی با بیان اینکه زمانی عالی خواهیم شد که لرستان دو یا سه وزن از تیم ملی بزرگسالان آزاد و فرنگی را در اختیار داشته باشد آن وقت به قله اصلی خود خواهیم رسید، حرفهایش را این چنین ادامه داد: زمانی از وضعیت کشتی لرستان راضی هستم که اعلام کنیم لرستان دو یا سه وزن از تیم ملی بزرگسالان آزاد یا فرنگی را در اختیار داشته باشد آن وقت به قله اصلی خود خواهیم رسید.

بهرامی که از افتخارآفرینی‌های این روزهای کشتی‌گیران لرستانی در میادین مختلف راضیست، بیان کرد: کسب طلای محمدرضا شاکری، نقره‌ی سجاد پیرداده در مسابقات جهانی و طلای امیر محمد فریدونی همه و همه نوید روزهای خوش برای کشتی لرستان است.

وی اظهار کرد: در ۷۰ یا ۸۰ سال گذشته افراد زیادی در کشتی لرستان آمده و خدمتگزاری کرده‌اند و ما باید ادامه دهنده راه آنها باشیم.

رئیس هیئت کشتی لرستان هدف مهم خود را این طور اعلام کرد که باید دوباره استان را به جایگاه اصلی خود در کشتی کشور برسانیم، به گذشته نیز گریزی زد و یادآور شد: همزمان با شروع کار ما در هیئت با بیماری کرونا مواجه شدیم. در آن روزها با ۳۵ ورزشکار بیمه شده شروع کردیم و برگزاری تمرینات در آن زمان بسیار سخت بود و نمی‌توانستیم مسابقات انتخابی را برگزار کنیم.

بهرامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیئت کشتی استان در رشته‌های آزاد، فرنگی و کشتی بانوان فعالیت دارد و با افتخار می‌گویم در کشتی بانوان توانسته‌ایم مدال‌های جهانی کسب کنیم و جزو ۵ استان برتر کشور هستیم.

وی به دیگر حوزه‌های کاری هیئت کشتی لرستان نیز اشاره کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در بحث آموزش مربیان و داوران به خوبی عمل کرده‌ایم و خوشبختانه بعد از سال‌ها در مسابقات بحرین آقای ستوده عنوان داور درجه یک بین المللی را کسب کرد.

او بیان کرد: لرستان در بحث مربیگری در رده‌های مختلف همچون طالب نعمت‌پور در کشتی فرنگی در رده بزرگسالان، دل انگیز را در رده جوانان، دزفولی را در آزاد و آزادی را در نونهالان آزاد دارد.

بهرامی با اشاره به اینکه علیرغم پتانسیل‌های بالایی که کشتی لرستان دارد ولی از وجود اسپانسر بی‌بهره است، تاکید کرد: لرستان سرزمین ظرفیت‌ها و سرمایه‌های ورزشی است.

رئیس هیئت کشتی لرستان گفت: ورزشکارانی در این استان وجود دارد که به راحتی می‌توانند مدال جهانی را کسب کنند ولی در این زمینه حمایت‌های مالی توسط بخش خصوصی و سایر بخش‌ها لازم است.