رئیس کل دادگستری لرستان گفت: آموزش های لازم و راهکارهای ضروری در زمینه آرای جایگزین حبس به کارکنان و قضات استان آموخته شود تا در صورت امکان از حبس افراد جلوگیری به عمل آید

به گزارش صدای منتقد از لرستان، حجت الاسلام والمسلمین سعید شهواری در جلسه شورای معاونین دادگستری لرستان افزود: همچنین استقرار شعب صلحی در اجرای احکام در رابطه با پرونده های دیه و رد مال می‌تواند مفید و موثر باشد.

وی با تاکید بر لزوم تعامل و ارتباط مستمر دادگستری با مردم گفت: در این راستا سامانه پیامکی جهت ارتباط مستقیم مردم استان با ریاست کل دادگستری راه اندازی خواهد شد و پیامک های مردمی بعد از وصول، دقیق بررسی، پیگیری و اعلام نتیجه نیز به شخص پیامک کننده باز ارسال می شود.

وی راه اندازی سامانه پیامکی را راهی برای کسب سریع اطلاعات توسط مردم دانست و افزود: این سامانه، جهت کسب گزارشات مردمی، بدون واسطه، سریع مفید و موثر خواهد بود همچنین مدیران و کارکنان دادگستری نیز در دسترس مردم هستند و گزارش های آنها را مستقیم و بدون واسطه خواهند شنید.

شهواری با تاکید بر برگزاری مراسم هفته قوه قضاییه هم شان شهدای این قوه ادامه داد: وظیفه داریم خدمات را به راحتی در دسترس مردم قرار دهیم تا بتوانند به راحتی با دادگستری ارتباط داشته باشند. 

 

 

خبرنگار: سجادجوانمرد