در هفته دهم لیگ دسته اول ایران خیبر خرم آباد در جدال سخت وبازی مدعیان صعوددرورزشگاه تختی خرم آباددر برابر تیم یکدست وپر مهره شمس آذر قزوین با ۳گل به پیروزی رسید.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی صدای منتقد، خیبر خرم آباد که هفته گذشته بازی در برابر خلیج فارس ماهشهر را به حکم سازمان لیگ لغو شده بود.

برای رسیدن به مدعیان بالای جدول در یک جدال سخت ونفسگیر در برابر صدر نشین فعلی لیگ یک یعنی شمس آذر قرار گرفت.

خیبر که با شناخت کافی از شمس آذر وبا اتکا بر دو برد پیش فصل در بازی های تدارکاتی در برابر حریف قزوینی قرار گرفت.

واین تیم با اندیشه های فراز کمالوند که این فصل خیبر را با اندیشه های تاکتیکی خود بسته است برای اولین پیروزی خانگی وفرار از انتقاد هادر برابر حریف قرارگرفت.

در نیمه اول خیبر با اتکا بر قدرت بازیسازی وتکنیک مهرداد قنبری وسرعت میلاد حاتمی ورضا صدری به دو. گل دست یافت.

بازی با حملات پرتعداد شمس‌آذری‌ها آغاز شد اما درست در شرایطی که انتظار می‌رفت شاگردان دقیقی گل اول بازی را به ثمر برسانند، خیبر روی گل سینا حاتمی، بازیکن سابق آلومینیوم اراک که با 22 سال سن، ستاره بازی امروز بود، از حریف پیش افتاد.

در حالی که بازی دقایق پایانی خودش در نیمه اول را دنبال می‌کرد، روی یک ارسال خط‌کشی‌شده از حاتمی، این رضا صدری بود که دومین گل خیبر را وارد دروازه حسینی کرد.

شروع نیمه دوم برای تیم قزوینی ایده‌آل بود و آنها خیلی زود توسط رحمان جعفری به گل اول خود دست یافتند تا اختلاف به حداقل برسد. در ادامه بازی بیشتر در میانه زمین دنبال می‌شد تا اینکه مهرداد قنبری، بازیکن سابق ذوب‌آهن با یک بغل پای دقیق دروازه شمس‌آذر را برای بار سوم باز کند و خیال فراز کمالوند را از یک پیروزی بی‌نهایت مهم راحت کند.

نتیجه‌ای که باعث شد جلال چراغ‌پور، کارشناس با سابقه فوتبال ایران که از دو هفته قبل به کادر فنی خیبر اضافه شده، پس از بازی، سرمست از برد راه‌گشای تیمشان ضمن صحه گذاشتن روی حرف‌های کمالوند، اوج گرفتن خیبر از هفته نهم به بعد را به رخ منتقدان بکشد.

به هرحال برای تیم خیبر خرم آباد به عنوان یکی از باشگاه‌های خصوصی، صعود به بالاترین سطح فوتبال ایران از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به اسکواد قدرتمند این تیم دستیابی به چنین هدفی برای آنها زیاد دور از دسترس نیست. چه اینکه پس از لغو بازی این تیم در برابر خلیج فارس، با درنظر گرفتن شانس بالای صدور رای سه بر صفر برای آن مسابقه، آنها به رده چهارم جدول و فاصله چهار امتیازی تا صدر جدول می‌رسند.

قضاوت بازی بر عهده امیر عرب براقی ،امیر داودزاده ، مرتضی شهریاری وامیر ایار با  نظارت جواد شرفی بود.

خیبر خرم آباد: کورش ملکی،  مجتبی لطفی، میلاد کمندانی(احمد بهاروندی)، رضا علیاری(پوریان غلامی)، کمالدین نیک خوی (مهرداد هدایتیان)، حجت اسلامی، مهرداد قنبری، محمد رضا پور محمد(حسین شهابی)، مهران امیری،سینا حاتمی(بابا محمدی) سرمربی: فراز کمالوند

شمس آذرقزوین: میر رسول حسینی، سید ارسلان آزادی، حسین ابرقوی، امیر محمد نسایی، امیر مسعود سر ابادانی، میلاد شیخ سلیمانی، رحمان جعفری، محمد پاپی، صادق بو صبیح، علی اصغر اعرابی، احسان جودکی سرمربی: سعید دقیقی

محمود داودی  نژاد