رئیس بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد ازحضور 24ساعته پزشکان در بخش های کودکان و زایمان این بیمارستان خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری و تحلیلی صدای منتقد ، دکترمحمد حیدریان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صدای منتقد، با اشاره به عملکرد مطلوب بیمارستان شهید رحیمی در حوزه فرهنگی افزود:رعایت منشور اداری وامر به معروف و نهی از منکر در ایام مختلف در اولویت این بیمارستان قرار داشته و در مناسب های مذهبی و جشن های اعیاد و عزاداری های ایام همکاران نسبت به برگزاری با شکوه اقدام کردند.

وی افزود:برگزاری مسابقات فرهنگی ،کتاب خوانی ،کلاس های آموزشی ،مسابقات ورزشی و مشاوره خانواده از دیگر اقدامات ارزنده این بیمارستان در حوزه فرهنگی است .

دکتر حیدریان افزود :تنها مرکز تخصصی آندوسکوپی وکولونوسکوپی وبیماران سرپایی وبستری در بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد وجود دارد.

عملکرد مطلوب بیمارستان شهید رحیمی در مسئولیت اجتماعی و فرهنگی

رئیس بیمارستان شهید رحیمی با اشاره به مسئولیت های اجتماعی بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد در کمک به بیماران بی بضاعت با بنیه مالی پایین گفت:با توجه به اینکه مسئولیت اجتماعی و کمک به ه نوع و بیماران هم استانی ضعیف از اعمال خدا پسندانه و نیک است به برخی خدمات به این بیماران اشاره کرد

1-گفت‌وگو با بیماران و خانواده‌هایشان، شناسایی مشکلات آنها و پیگیری و رفع آن
2- بازدید از بخش های مختلف و شناسایی بیماران بدون همراه جهت کمک به آنها در زمینه کمک به رفع مشکلات آنها در بیمارستان
3-هماهنگی با واحد های مختلف بیمارستان ها در جهت ایجاد سرعت و سهولت بیشتر در بستری شدن و رفع مشکلات آن دسته از بیماران بدون همراهی که بنا به ضرورت پزشکی می بایست از بیمارستان گلستان به آن بیمارستان‌ها منتقل شوند
4-شناسایی بیماران فاقد پوشش بیمه ای، تنظیم معرفی نامه و راهنمایی خانواده این بیماران جهت دریافت پوشش بیمه ای از «بیمه ایرانیان»
5-شناسایی کودکان بی سرپرست بستری شده در بیمارستان، پیگیری رفع مشکلات آنها و اطلاع رسانی و هماهنگی با مراجع قضایی و سازمان‌های حمایتی
6-پیگیری جهت شناسایی بستگان بیماران بدون همراه و کمک به پذیرش و نیز حمایت از این بیماران توسط آنها پس از ترخیص از بیمارستان با هماهنگی امور حقوقی

تهیه اتاق اسکان برای مادران بیمار مناطق صعب العبور و کمتر برخوردار استان

رئیس بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد تصریح کرد :اتاق اسکان برای مادرانی که از مناطق صعب العبور و کمتر برخوردار استان برای زایمان در بیمارستان شهید رحیمی اعزام می شوند با تایید پزشک معتمد و معالج رزرو می شود ومادران باردار در معرض خطر و مشکل دار در این بیمارستان بستری می شوند

وی افزود :در بخش های کودکان وزایمان با توجه به اهمیت سلامت بیماران پزشکان به صورت 24ساعته حضور داشته ودر حال خدمت به کودکان و مادران باردار خواهند بود .

تقدیر دکتر زمانی از بخش زایشگاه بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد

دکتر حیدریان با اشاره به بازدید خانم دکتر زمانی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کشور و تیم همراه از بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد گفت :دکتر زمانیان با قدر دانی و تحسین بخش زایشگاه بیمارستان شهید رحیمی خرم آبادکیفیت،بروز بودن دستگاههای پیشرفته پزشکی و محیط این زایشگاه را حتی به مراتب از بیمارستان های پیشرفته پایتخت و استان های برخوردار با کیفیت تر و بسیار مطلوب توصیف کرده و با ابراز شگفتی وتحسین از عملکرد بخش زایشگاه بیمارستان شهید رحیمی تقدیر کرد .

 راه اندازی پکیج کامل بخش زنان و زایمان در بیمارستان رئیس بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد

دکتر محمد حیدریان با اشاره به جابجایی بخش زنان و زایمان به این بیمارستان گفت: با جابجایی بخش زنان و زایمان بیمارستان عسلیان به بیمارستان شهید رحیمی که یکی از اقدامات بسیار مهم صورت گرفته که بدنبال آن پکیج کامل تجهیزات در بخش زنان و زایمان در این بیمارستان نصب شد .

وی افزود: با توجه به اینکه زیرساخت های لازم و با پیگیری های صورت گرفته توانسته‌ایم مجوز رزیدنت در بخش تخصصی جراحی زنان و زایمان برای بیمارستان شهید رحیمی را دریافت کنیم.

رئیس بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد بیان کرد: بخش اتاق عمل زنان و زایمان و طرح انطباق و حفظ حریم بانوان در این بیمارستان راه اندازی شده و در حال انجام است.

دکتر حیدریان اظهار کرد: هر کشوری که دو شاخص مرگ و میر مادران و نوزادان را در حد نرمال داشته باشد به عنوان یک کشور توسعه یافته تلقی می‌شود که این نرم مرگ میر نوزادان در بیمارستان شهید رحیمی ۵٫۶و در کشور ۱۶ می باشد.

وی یادآور شد: متخصص کودکان در بیمارستان شهید رحیمی به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته حضور دارد.

دکتر حیدریان با اشاره به سیستم خنک کننده بیمارستان رحیمی خاطرنشان کرد: سیستم چیلر این بیمارستان یک سیستم جذبی و قدیمی می باشد که باعث خرابی برج خنک کننده این بیمارستان شده و به مدت یک هفته با مشکل سرمایشی روبرو شده بودیم که با پیگیری های شبانه روز توانسته ایم به صورت موقت چند کولر گازی خریداری و جهت رفع این سرمایشی اقدام شود.

مصاحبه :محمود داودی نژاد