در هفته بیست ودوم لیگ دسته اول حساس ترین بازی هفته وجدال دوتیم بالانشین خیبر وچادرملو اردکان با برتری دوبر یک خیبر به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلیhttp://خیبر فاتح حساس‌ترین بازی لیگ یک شد/برد شیرین خیبر در جدال صدرنشینی صدای منتقد؛ خیبر خرم آباد وچادرملو دو تیم اول ودوم جدال در دیدار فینال گونه وپر حضور بیش از ده هزار تماشاگرپرشور خیبر در یک هوای افتابی وسرد زمستانی به مصاف هم رفتند.

خیبر با اندیشه های رضا مهاجری مربی باتجربه وباهوش خود برای هشتمین پیروزی متوالی وچادر ملو برای حفظ صدرنشینی وجبران شکست دور رفت با اندیشه های سعید اخباری پای به میدان بازی گذاشتند.

در نیمه اول دوتیم برای رسیدن به گل وپیروزی بازی را هجومی ولی با احتیاط شروع کردند واین چادر ملو بود که روی ضد حمله وخیلی زود در دقیقه ۱۳روی صربه فنی ودیدنی علی طاهران به گل دست یافت وحتی در ادامه باز هم می توانست به گل دست یابد که ضربه دیدنی رضا دهقان به تیر دروازه برخورد کرد.

خیبر با میپان داری مهدی کیانی بارها صاحب موقعیت گل شد که درخشش حجت صدقی مانع از گلزنی خیبر بود ودر مهمترین اتفاق بازی دردقیقه ۴۳داور سرشناس بازی هند محمد بختیاری مدافع چادرملو را پنالتی اعلام نکرد وبه سادگی از آن گذشت.

در دقیقه ۴۵خیبر با ارسال دیدنی فرید امیری توسط سینا خادم پور مدافع پیش تاخته به گل تساوی دست بافت تا ورزشگاه تا حد انفجار برود.

خیبری‌ها بعد از گلزنی دیرهنگام در نیمه نخست، نیمه دوم را با نمایشی تهاجمی‌تر نسبت به حریف خود آغاز کردند و بعد از چند حمله ناموفق، شوت زیبای علیرضا دغاغله در دقیقه 63 گوشه دروازه چادرملو اردکان جای گرفت تا کامبک شاگردان رضا مهاجری تکمیل شود و آن‌ها با بردی 2 بر یک برابر حریف یزدی کار خود را پیش ببرند. بعد از گلزنی دغاغله، سعید اخباری با تعویض‌های تهاجمی خود به دنبال تغییر نتیجه بازی بود اما تلاش بازیکنان چادرملو برای جبران گل خورده بی‌ثمر بود تا یکی از حساس‌ترین دوئل‌های فصل با برتری 2 بر یک خیبر خرم‌آباد به پایان برسد.

خیبری‌ها با این پیروزی، 49 امتیازی شدند و توانستند با کسب هفتمین برد پیاپی، با وجود آنکه یک بازی کمتر نسبت به چادرملو اردکان انجام داده‌اند، صدرنشین لیگ آزادگان شوند. چادرملو هم بعد از 14 بازی شکست‌ناپذیری در لیگ یک و جام حذفی، امروز متحمل شکست شد تا شاگردان سعید اخباری با 48 امتیاز در رتبه دوم جدول جای گیرند. فجرسپاسی شیراز با 42 امتیاز و تفاضل 15+ در رتبه سوم قرار دارد و نفت‌ مسجدسلیمان هم در پایان هفته بیست‌ودوم با 42 امتیاز و تفاضل 12+ در رتبه چهارم نامش به چشم می‌خورد. در منقطه قرمز جدول هم تیم‌های داماش گیلان، دریای کاسپین بابل و خوشه‌طلایی ساوه حضور دارند و برای بقا در لیگ دسته اول فوتبال ایران تلاش می‌کنند.

در نیمه دوم خیبر برای پیروزی وچادر ملو برای حفظ نتیجه پای به میدان گذاشتند وخیبر خیلی زود در دقیقه ۶۳روی پاس زیبای قنبری وشوت سرکش علیرضا دغاغله به گل دوم دست یافت تا ورزشگاه تختی منفجر شود.

خیبر با این پیروزی با یک بازی کمتر به صدر جدول صعود کرد.

خیبرخرم آباد: کوروش ملکی، امیرحسین عسکری، حسین ابرقویی نژاد، حسن مرادی فرد، مهدی کیانی، سینا خادم پور، فرید امیری(سجاد دانایی)، علیرضا دغاغله، مهرداد قنبری، حمیدرضا طاهرخانی، حسین شهابی(سامان مهرابی) سرمربی: رضا مهاجری

چادرملواردکان: حجت صدقی، سیروس صادقیان، محمد بختیاری، اتابک زارعی، سعید محمدی‌فر، علی طاهران، رضا محمودآبادی، محمد بلبلی(محمدرضا رئوفی)، هادی حبیبی نژاد(محمد رضا مسلمی)، علی خدادادی، رضا دهقان(امیر حسین سالاری) سرمربی: سعید اخباری