رئیس جمهور در جلسه هیات دولت، ضمن دستور صریح برای برخی از طرح‌های لرستان، به رئیس سازمان محیط زیست کشور برای موارد زیست‌محیطی برای صدور مجوز ماده ۲۳ در سازمان مدیریت به منظور ادامه و تسریع در ساخت سد معشوره را صادر کرد.

به گزارش صدای منتقد در جلسه هیات دولت که امروز به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور برگزار شد، استاندار لرستان گزارشی در مورد عملکرد استان و راه حل‌ها و اقدامات انجام شده در استان و نیز عملکرد استانداری در طول خدمت دولت سیزدهم، به هیات وزیران ارائه کرد.

استاندار لرستان به تبیین و طرح مسائل و مشکلات و نیازمندی‌های استان لرستان در حوزه‌های مختلف اقتصادی، عمرانی، زیرساختی، و سرمایه‌ انسانی پرداخت که مورد توجه اعضای هیأت دولت به منظور بررسی و توجه و تامین اعتبارات مکفی برای حل مشکلات قرار گرفت.

زیویار مطالبات استان از تامین اعتبار ویژه برای سدهای استان، مشکلات نهضت ملی مسکن و محدودیت‌های تامین زمین در استان، تامین اعتبار لازم به منظور شبکه‌های زیرساختی حوزه راه، تکمیل و ارتقاء پروژه‌های حوزه آب و فاضلاب استان و پروژه‌های آماده بهره‌برداری دور اول سفر ریاست جمهوری به لرستان را مطرح کرد.

رئیس جمهور در این جلسه ضمن دستور صریح برای برخی از طرح‌های لرستان، به رئیس سازمان محیط زیست کشور برای موارد زیست‌محیطی برای صدور مجوز ماده ۲۳ در سازمان مدیریت به منظور ادامه و تسریع در ساخت سد معشوره را صادر، و مقرر شد که اقدامات و پیگیری های لازم از جانب استاندار در این زمینه صورت پذیرد.

هیات وزیران همچنین، ضمن اعلام نظر درباره تعدادی از طرح‌ها و مسائل استان لرستان برای پیگیری و تکمیل و رفع نواقص موضوعات مربوط اعلام آمادگی کردند.

یادآور می شود جلسات هیات دولت براساس برنامه مدون از سوی نهاد ریاست جمهوری برای استانداران مصوب شده و هر یک از استانداران در موعد مقرر خود در جلسه هیات دولت حاضر شده و مسائل استان را تبیین خواهد نمود، موعد برگزاری این جلسه مدتی پیش به استانداری لرستان برای تشریح اقدامات و عملکردها اعلام شده بود.