آیین افتتاح شرکت شهر پروتئین بروجرد برگزار و کلنگ احداث یک کشتارگاه طیور با حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در بروجرد بر زمین زده شد.

به گزارش صدای منتقد، عصر امروز آیین افتتاح شرکت شهر پروتئین بروجرد برگزار و کلنگ احداث یک کشتارگاه طیور با حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در بروجرد بر زمین زده شد.

رئیس دامپزشکی بروجرد گفت: کشتار گاه طیور توسط بخش خصوصی شرکت شهر پروتئین بروجرد که یکی از واحدهای راکد و غیرفعال بوده احداث می شود، این شرکت پس از هفت سال تعطیلی احیا می شود.

امین مهدی زاده افزود: شرکت شهر پروتئین بروجرد حال با گرفتن مجوز کشتارگاه از اداره دامپزشکی و جهاد شهرستان، قصد تاسیس کشتارگاه طیور را برای تکمیل زنجیره تولید مرغ را که یکی از نیازهای مبرم مردم شهرستان بروجرد و استان لرستان و یکی از کالاهای اصلی سبد خانوار است را دارد و با تاسیس کشتاره می‌تواند برای حداقل ۱۲۰ نفر اشتغال ایجاد کند، ظرفیت تولید کشتارگاه چهار هزار قطعه در ساعت می‌باشد.

وی اظهار داشت: شرکت شهر پروتئین بروجرد در سال ۱۳۹۹ توسط سرمایه‌گذار جدید خریداری و با اورهال و تعمیرات اساسی این واحد در سال۱۴۰۰ فعال و در سال گذشته واحد تولیدی نمونه استانی شد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت شهر پروتئین بروجرد دارای مجوز قطعه بندی مرغ، گوشت، ماهی و سردخانه از اداره جهاد کشاورزی و دامپزشکی است.

رییس دامپزشکی بروجرد گفت: شرکت شهر پروتئین بروجرد در زمینی به مساحت ۲هکتار و سرمایه‌ای بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق بخش خصوصی احداث می‌شود.

وی بیان کرد: این واحد برای ۱۰۰ نفر غیر مستقیم و ۳۰ نفر به‌صورت مستقیم ایجاد اشتغال کرده که ۲۰ نفر از آن‌ها خانم‌های سرپرست خانوار هستند.

رئیس اداره دامپزشکی بروجرد ادامه داد: با راه‌اندازی این واحد روزانه ۲۰ تن ماهی، ۳۰ تن مرغ و پنج تن گوشت بسته بندی و اشتغال برای بیش از ۲۰۰ نفر در صورتی که بتواند سرمایه در گردش الزم را تامین کند، را دارد.

خبرنگار: رضا میرزایی