پگاه دالوند خبرنگار تسنیم مقام دوم نخستین سوگواره عاشورایی چلچراغ را در بخش هنرهای تصویری کسب کرد.

به گزارش خبرنگار صدای منتقد به نقل ازتسنیم، منصور احمدی در این آیین اختتامیه نخستین سوگواره عاشورایی چلچراغ با بیان اینکه بیش از یک هزار اثر به نخستین سوگواره عاشورایی چلچراغ لرستان ارسال شد، اظهار کرد: آثار توسط گروه های تخصصی شامل پیشکسوتان و اساتید حوزه فرهنگ و هنر در هر شهرستان به عنوان دبیرخانه هر بخش داوری و افراد برگزیده به دبیرخانه مرکزی معرفی شدند.

وی با بیان اینکه این رویداد فرهنگی در 14 بخش فراخوان شد، افزود: هر شهرستان مسوولیت اطلاع‌رسانی و داوری آثار خود را بر عهده داشت ، همچنین یکی از ویژگی‌های سوگواره، هم‌افزایی و همکاری بین دستگاه‌های فرهنگی چون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، جبهه فرهنگی استان و کانون های فرهنگی هنری مساجد بود.

وی با بیان اینکه بخش رویدادهای مردمی اربعین تا یک مهر بدلیل اینکه سفرهای اربعین در حال انجام است، ادامه دارد، افزود: کار در حوزه هنر زیبا و دلنشین است، اما وقتی موضوع آن در رابطه با اهل بیت و نهضت عاشورا باشد، بیشتر موثر و مورد توجه قرار می گیرد.

احمدی تصریح کرد: سوگواره چلچراغ سال آینده به صورت منطقه ای و سال بعد از آن نیز به صورت ملی در استان برگزار می شود، برنامه ریزی لازم نیز در این رابطه نیز صورت گرفته و امیدواریم که هنرمندان استان همواره در راستای نشر معارف اسلامی گام بردارند.

براساس این گزارش در این سوگواره پگاه دالوند خبرنگار خبرگزاری تسنیم موفق به کسب مقام دوم و دریافت دیپلم افتخار سوگواره در بخش هنرهای تصویری شد.

 

خبرنگار: سجادجوانمرد