قائم مقام مدیر عامل بانک رفاه کارگران و عضو هیئت مدیره این بانک گفت: دلیل اصلی ناترازی بانک رفاه، انتقال حساب های دولتی و متمرکز شدن این حساب ها در بانک مرکزی است.
به گزارش  صدای منتقد به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران ، دکتر حمیدرضا فتحی‌بیرانوند با بیان این مطلب گفت و گو با خبرنگار اداره روابط عمومی در حاشیه سی‌وسومین همایش بانکداری اسلامی که در محل بانک مرکزی در حال برگزاری است، افزود: دکتر فرزین رییس کل بانک مرکزی در صحبت های خود در این همایش بر این موضوع صحه گذاشتند و یکی از دلایل اصلی ناترازی بانک ها را انتقال این حساب ها عنوان کردند.
وی با اشاره به انتقال حساب های دانشگاه های علوم پزشکی از بانک رفاه کارگران، تصریح کرد: این انتقال در مقطعی منجر به اضافه برداشت بانک رفاه از بانک مرکزی شد که خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته بخش قابل توجهی از این اضافه برداشت جبران و مابقی آن نیز به زودی جبران خواهد شد.
دکتر فتحی‌بیرانوند با بیان اینکه انتقال حساب های دولتی در راستای قانون بودجه 1402 کل کشور اجرایی شد، خاطرنشان ساخت: از ابتدای سال جاری بارها تاکید شد که انتقال این حساب ها منجر به ناترازی بانک ها می شود و دکتر للـه‌گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز بارها به اثرات سوء این تصمیم اشاره کردند که خوشبختانه امروز شاهد بودیم دکتر فرزین نیز این موضوع را تایید کردند.
قائم‌مقام مدیرعامل بانک رفاه کارگران در ادامه به اقدامات این بانک در راستای بانکداری اسلامی اشاره و از انتشار اوراق گواهی سپرده خاص به عنوان یکی از اقدامات اثربخش در این راستا نام برد و گفت: ایده انتشار این اوراق از سوی بانک رفاه کارگران مطرح و به عنوان محصول انحصاری این بانک، مورد تایید شورای فقهی بانک مرکزی قرار گرفت.