همایون عمودی زاده گفت: رویکرد اصلی بهزیستی توانمندسازی است قبل از سال ۱۴۰۰ اعتبار توانمند سازی ۸۰ میلیارد تومان بوده است و اکنون به ۳۲۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش صدای منتقد، مدیرکل بهزیستی لرستان با بیان اینکه شرکای اجتماعی می توانند گره گشایی مشکلات مددجویان باشند افزود : در این راستا تفاهم نامه هایی با گروه های جهادی و نهادهای حمایتی منعقدشده است.

این مسئول اضافه کرد : سال گذشته از بنیاد برکت ۳۴ میلیارد تومان تسهیلات اجتماعی و بنیاد مستضعفان ۱۹ میلیارد تومان نقدی اعتبار داده است و امسال ۱۱ هزار بسته معیشتی از بنیادمستضعفان دریافت شده است.

عمودی زاده ادامه داد : :طی یک سال و نیم گذشته ۱۰۸ میلیارد تومان اعتبار نقدی و غیر نقدی از شرکای اجتماعی گرفتیم در حالیکه کل اعتباربهزیستی لرستان یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.

مدیر کل بهزیستی لرستان یادآور شد :براساس نظام ارزشیابی و رتبه بندی سازمان همه حوزه های بهزیستی رصد می شود و در جدول ارزشیابی شاخص های نظام نظارتی بهزیستی لرستان در حوزه توانبخشی رتبه عالی شش ماه دوم سال ۱۴۰۱ را کسب کرده است و در زمینه مرکز توسعه و پیشگیری رتبه برتر و در مناسب سازی با امتیاز ۹۴.۵ رتبه نخست کشور کسب شده است.

وی تاکید کرد : در شورای سالمندی رتبه عالی ، و در حوزه های معاونت اجتماعی ، فناوری و فضای مجازی رتبه.را کسب کردیم.

وی با بیان اینکه با حمایت دولت سیزدهم حتی یک موردپشت نوبتی جهیزیه نداریم افزود : ۹۵۶ زوج سنوات قبلی جهیزیه دریافت کردند و طی یک سال و نیم گذشته ۳۵۰ جهیزیه اعطا شده است.

عمودی زاده خاطر نشان کرد : در حوزه جوانی جمعیت یک هزار و ۹۱۰ دوقلو و ۸۸ سه قلو تحت پوشش بهزیستی لرستان است که و دوقلوها ماهانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سه قلوها ۲ میلیون تومان دریافت می کنند.

وی اظهار داشت: در زمینه فرزند خواندگی ۵۹۰نفر از فرزندان بدسرپرست و بی سرپرست در نزد خانواده جایگزین ساماندهی شدند و سال گذشته ۱۹ نفر به فرزندخواندگی واگذار شده و سه کودک معلول به فرزندپذیری واگذار شد.

مدیر کل بهزیستی لرستان با اشاره به اینکه حدود ۶۰ مرکز نگهداری مددجویان دارد گفت : دستگاه های زیادی در خصوص معتادان متجاهر مکلف هستند ، اما تمام دستگاه های مربوطه باید در این راستا تعامل و همکاری کنند.

وی افزود:در حوزه ودیعه مسکن‌ ۷۱ میلیارد تومان بلاعوض با سرانه ۲۰ میلیون تومان و ۴۵ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شده که امسال هم ۳۷ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه چهار درصد در حال پرداخت است

خبرنگار: سجادجوانمرد