اعظم روانشاد گفت: تعداد مجوزهای صادرشده از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در زمینه پایگاه‌های خبری، نشریات مکتوب و الکترونیک از ۱۷۴ مجوز در سال ۱۳۹۹ به ۲۸۰ مجوز تا پایان مرداد ماه ۱۴۰۲ افزایش یافته است.

به گزارش صدای منتقد، اعظم روانشاد در جمع خبرنگاران از رشد ۶۰ درصدی مجوزهای رسانه‌ای از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون خبر داد.

وی اظهار کرد: تعداد مجوزهای صادرشده از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در زمینه پایگاه‌های خبری، نشریات مکتوب و الکترونیک از ۱۷۴ مجوز در سال ۱۳۹۹ به ۲۸۰ مجوز تا پایان مرداد ماه ۱۴۰۲ افزایش یافته است.

روانشاد ادامه داد: این میزان افزایش نشان دهنده رشد ۶۰ درصدی فعالیت‌های این مجموعه در حوزه رسانه و مطبوعات از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تا کنون است.

معاون فرهنگی، مطبوعات و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: تعداد مجوزهای صادر شده برای پایگاه‌های خبری استان در سال ۱۳۹۹ تعداد ۶۱ مجوز بوده که این تعداد تا پایان مرداد ۱۴۰۲ به ۱۲۹ مجوز، افزایش یافته که نشان دهنده رشد ۱۱۱ درصدی در این حوزه است.

وی خاطرنشان کرد: نشریات مکتوب استان نیز در سال ۱۳۹۹ تعداد ۹۸ مجوز بوده که این آمار نیز تا پایان سال ۱۴۰۲ به ۱۰۹ مجوز افزایش یافته که نشان دهنده رشد ۱۱ درصدی در این حوزه است.

روانشاد بیان کرد: در زمینه رسانه‌های الکترونیک نیز تعداد مجوزهای صادر شده در سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۵ مجوز بوده که این تعداد در سال ۱۴۰۲ به ۴۲ مجوز افزایش یافته که نشان از رشد ۱۸۰ درصدی فعالیت و صدور مجوز در این حوزه دارد.

معاون فرهنگی، مطبوعات و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد لرستان اظهار کرد: بی شک فعالیت‌های همه جانبه حوزه مطبوعات و رسانه لرستان در این سال‌ها نشانگر توجه ویژه دولت و مسئولان فرهنگ و ارشاد لرستان به امر تبیین، اطلاع‌رسانی شفاف و حمایت از فعالان و علاقه‌مندان به حوزه‌های رسانه‌ای و مطبوعات است.

 

خبرنگار: سجادجوانمرد