حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی نماینده ولی فقیه لرستان در خطبه های این هفته نماز جمعه تاکید کرد: هیات‌های اجرایی از انسان‌های عادل تشکیل شده و به گونه‌ای باشد که افکار عمومی قانع شود و نگویند این هیات به افراد خاصی تمایل دارند.

به گزارش صدای منتقد، امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به انتخابات پیشروی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیش از ۴۸ هزار نفر در کل کشور برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در دوره دوازدهم ثبت‌نام کردند که از این تعداد هزار و ۶۱ نفر مربوط به استان است و به طور طبیعی استعلام خواهند شد و ثبت‌نام نهایی هم اعلام می‌شود، تصریح کرد: از هم‌اکنون درخواست می‌شود همین مشارکت حداکثری در روز انتخابات شکل گیرد و راهبردی که رهبری فرمودند این بستر فراهم شود تا مشارکت حداکثری صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از عوامل این مهم، سلامت انتخابات است، هم در بررسی صلاحیت‌ها و هم اینکه کسانی که واجد شرایط نیستند رد شوند و باید توجه شود که هیات‌های اجرایی از انسان‌های عادل تشکیل شده و به گونه‌ای باشد که افکار عمومی قانع شود و نگویند این هیات به افراد خاصی تمایل دارند.

امام جمعه خرم‌آباد اضافه کرد: مسئولانی در شهرستانها هستند که نشان دادند حامی فرد یا افراد خاصی هستند، سلامت انتخابات حکم می‌کند چنین افرادی در هیچ یک از فرآیند انتخابات دخالت نکنند.

شاهرخی با اشاره به هفته دولت، بیان کرد: از تلاش‌های دولت سیزدهم و همه کسانی که شبانه‌روزی در حال خدمت هستند تشکر می‌شود و برای شهیدان رجایی و باهنر علو درجات را درخواست داریم البته دولت در این مدت کارهای شاخصی انجام داده اما گرانی اجناس و فشار سنگینی که به لحاظ معیشتی است سبب می‌شود تا خدمت شاخص کمرنگ شود و لازم است دولت از نخبگان اقتصادی کمک بگیرد تا این فشار اقتصادی از روی دوش مردم برداشته شود.

وی ادامه داد: در استان هم نخبگان حوزوی و دانشگاهی هستند که می‌توانند به کمک مسئولان بیایند تا بتوان با همدلی و همفکری از تورم و بیکاری و مشکلات دیگر کاسته شود.

 

خبرنگار: سجادجوانمرد