استان سرافراز و زر خیز لرستان تعداد 7 حوزه انتخابیه و تعداد 9 نفر نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
اولا : جالب است بدانید که هیچ یک از این 9 نفر نماینده استان لرستان؛ رئیس هیچ کدام از کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی نیستند که این دقیقا برمیگردد به انتخاب غیر دقیق مردم عزیز و همشهریان گرامی.

ثانیاً ؛ اگر بزرگان و دلسوزان و عقلای استان به نحوی تدبیر می‌کردند و ساز و کاری را عملیاتی می‌کردند که به صورت متحدانه و متفقانه و هماهنگ 9 نفر نماینده همه چی تمام را روانه مجلس میکردیم قطعا امروزمان پر بود از صفحات افتخار آمیز در جهت ایجاد رشد و توسعه پایدار استان لرستان.
مردم عزیز!
چرا باید شما فردی را انتخاب کنید که در طول 8 سال نمایندگی حتی در کمیسیون خودش نتواند کرسی ریاست کمیسیون را بدست آورد؟!؟
مردم گرامی!
تا به کی میخواهید با طایفه بازی ؛ خود زنی کنید و حال و روز شهر و دیار خود را بدتر از این کنید؟!؟
واقعا دستاورد 9 نفر نماینده در مجموع؛ چند درصد منجر به ارتقای همه جانبه استان لرستان شده است؟!؟ اگر آمارهای مستند و مستدل و امیدوار کننده ای دارید برای تنویر افکار عمومی منتشر کنید.
اینکه نمایندگان صبح تا شب بدنبال تقویت آنتن مخابراتی و آسفالت روستا و تهیه زمین چمن برای فلان دهات و… باشند که کمترین وظیفه قانونی مسئولان اجرایی و اداری است واقعا جای فخر و مباهات دارد؟!؟ شما 9 نفر بفرمایید چند طرح و لایحه و پیشنهاد دادید که جایگاه ایران در جهان در ابعاد مختلف چند پله ارتقاء یابد؟!؟
امسال واقعا باید چشمها را شست. جور دیگر باید دید. بیاییم با عقلانیت؛ مشورت؛ کشف و شناسایی و معرفی افراد واقعا تاثیرگذار از لحاظ مدرک تحصیلی معتبر و مرتبط؛ رشته تحصیلی معتبر و مرتبط و سابقه کاری معتبر و مرتبط؛ افرادی را روانه مجلس کنیم که جایگاه استان لرستان را چند رده ارتقاء دهند و این منوط به انتخاب درست و دقیق ماست. باید هیجان کاذب و تعصب بیجا را کنار گذاشت. آینده نگر بود. دور اندیش بود. افرادی را انتخاب کنید که بتوانند در کمیسیون‌های مهم و حساس و تاثیرگذار مثل کمیسیون برنامه ؛ بودجه و محاسبات جانمایی شوند ولو اینکه از طایفه و فامیل و قبیله شما نباشند. به فکر پیشرفت و توسعه باشیم که فقط در سایه دانایی و خردورزی اتفاق می‌افتد. این نوشتار صرفا در جهت آگاهی بخشی و مطالبه گری و از سر دلسوزی است.

چرا از 9 نفر نماینده لرستان هیچ کدام رئیس هیچ کمیسیونی نیست؟!؟ آیا این به انتخاب ما مربوط نمی‌شود؟!؟

حسن خسروی.