در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی، مدیرکل مدیریت بحران لرستان، از رئیس آتش‌نشانی شهرستان دورود عذرخواهی کرد.

 به گزارش صدای منتقد ،مهدی پازوکی در توضیح کلیپ منتشر شده در فضای مجازی درباره اختلاف‌نظر با رئیس‌آتش‌نشانی شهرستان دورود، بیان کرد: در پی آتش‌سوزی کارخانه «پترو پالایش گهر» دورود ضمن حضور در محل حادثه و اقدام عملیات‌های پیشگیرانه، اطفای حریق از سوی آتش‌نشان‌ها از همان ساعت اولیه آغاز شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان با اشاره به حجم بالای آتش‌سوزی، گفت: برای این حجم از آتش‌سوزی نیاز بود تمهیداتی اندیشیده شود که خنک‌سازی مخازن انجام و از انفجار مخازن مواد نقتی و سوختی جلوگیری شود.

پازوکی با اشاره به اینکه در فیلم منتشر شده در فضای مجازی اختلاف نظری با رئیس آتش‌نشانی شهرستان دورود برای اضافه کردن لاین جدید برای خنک کردن مخازن در حال دست به دست شدن است، اضافه کرد: در میدان عملیاتی گاهی ممکن است چنین اختلاف نظرهایی پیش آید، در این فیلم از طرف بنده تندی صورت گرفت که از آقای جمالی، رئیس آتش‌نشانی شهرستان دورود عذرخواهی می‌کنم.

وی با بیان اینکه پس از اقدامات پیش‌بینی شده خوشبختانه آتش اطفا شد و خطری برای ساکنان روستای همجوار که بیش از ۲۷۰۰ نفر ساکن دارد اتفاقی رخ نداد، اظهار کرد: موضوع اطفای حریق بلافاصله از سوی رئیس آتش نشانی اطلاع‌رسانی شد و ما نیز ضمن دلجویی از آقای جمالی در محل مجددا حاضر شدیم.

تقدیر رسمی از نیروهای آتش نشان

مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: به پاسداشت تلاش‌ها و مجاهدت‌های نیروهای آتش‌نشانی و عواملی که در این عملیات نقش داشتند از سوی ستاد مدیریت بحران رسماً تقدیر خواهد شد.

پازوکی گفت: جا دارد از تمام نیروهای عملیاتی که از شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد، ازنا، الیگودرز و شازند و نیروهای خدوم دورود که انصافاً از جان خودگذشتگی داشتند و تلاش کردند که این حریق در کمترین زمان ممکن و خوشبختانه بدون تلفات جانی اطفا شود تشکر کنم.

وی تاکید کرد: در میدان عملیاتی اختلاف نظر در نوع مدیریت حادثه پیش می‌آید همان‌طور که دیشب رسماً و در حضور شهردار و آتش نشانان از آقای جمالی عذر خواهی کردم، امروز نیز مجدداً عذرخواهی می‌کنم.