روز تاسوعا بیش از ۳۰۰ پرس غذای گرم به همت موسسه خیریه باب‌الحوائج، انجمن روزهای خوب لرستان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان توزیع گردید.
به گزارش پایگاه خبری سنگ نوشته، هماهنگی و پخت این تعداد نذورات توسط بانوان فعال و ولایتمدار موسسه خیریه باب‌الحوائج در محله علی‌‌آباد خرم‌آباد انجام گرفت و هر کس به نحوی در طبخ، توزیع و برپایی این آیین اعتقادی و ارزشی مشارکت داشت.

رسول ‌پاکدل مدیر عامل موسسه باب‌الحوائج در این خصوص بیان کرد: حضرت امام حسین(ع) الگوی زندگی ماست و هر کدام از ما در کاری می‌توانیم دنباله رو راه امام حسین(ع) باشیم و راه حسین همان را درستی، انصاف،عدالت و آزادگی است.

پاکدل تاکید کرد: اگر سیر و سلوک همه ما هر مقام و‌ مسندی حسینی باشد هرگز شاهد آسیب‌های اجتماعی نخواهیم بود.

او با اشاره به اینکه ۱۸۰ خانوار از محله حاشیه‌نشین علی‌آباد تحت حمایت موسسه باب‌الحوائج قرار دارند، عنوان کرد: توزیع نذورات و طبخ غذای گرم فقط یکی از برنامه‌های این موسسه است و برنامه‌های مهمتری چون آموزش کارآفرینی، مهارت‌آموزی واشتغال‌زایی در دستور کار موسسه باب‌الحوائج قرار دارد و اعتقاد داریم بزرگترین کمک به افراد نیازمند اشتغالزایی‌‌ پایدار است.

پاکدل تاکید کرد: این موسسه در زمینه آموزش خیاطی، آموزش مهارت زندگی و کارآفرینی برای زنان بهبودیافته فعالیت خوبی داشته و یاری خداوند متعال اخیر ۳۲۰ میلیون اعتبار جذب کرده‌ایم و در راستای به حداقل رساندن آسیب‌‌های اجتماعی در این منطقه نیازمند مشارکت بیشتر دستگاه‌های اجرایی و خود مردم عزیز هستیم.

مدیر موسسه خیریه باب‌الحوائج خطاب به شهروندان و خیرین تاکید کرد: توزیع نذورات وغذای گرم مابین افراد مستحق و ضعیف توسط این موسسه با نظم و دقت بسیار خوبی انجام می‌شود لذا با نام خدا و توسل به حضرت سیدالشهدا از همه عزیزان استقبال خواهیم کرد.

نرگس سپه‌وند مدیر موسسه انجمن روزهای خوب لرستان نیز ضمن تشکر از هماهنگی و مدیریت شایسته موسسه باب‌الحوائج در اجرای این برنامه، بیان کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد همواره در کاهش آسبب‌های اجتماعی نقش موثری داشته‌اند و ایام الله محرم و و‌توسل به واقعه کربلا بهترین فرصت برای بیعت با اصل انسانیت و آزادگی‌ است و سمن‌ها در این ایام نیز بیش از پیش می‌توانند حلقه اتصال در امور خیر باشند لذا همت و تلاش این عزیزان علاوه بر تاثیر مثبت در جامعه دارای اجر معنوی است.

سپه‌وند تاکید کرد: طبق اعتقاد دیرین ما شیعیان توزیع نذورات در مناسبت‌های مذهبی از پسندیده‌ترین کارهای قلبی ماست و چه زیباست که این نذورات به دست افراد واقعا مستحق و نیازمند برسد و از اسراف جلوگیری کنیم.

مدیر موسسه روزهای خوب لرستان تصریح کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسات خیریه‌ زیادی در سطح استان فعالیت دارند که در نقاط حاشیه‌نشین و ضعیف استان ما حاضر به خدمت هستند لذا همه شهروندان و خیرین عزیز می‌توانند با اتصال به این خادمین مردمی توزیع نذورات و امور خیریه خود را عملی کنند.

بازگشت به خانه