به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر لرستان محمد قدمی با اعلام این خبر اظهار داشت: مربیان امداد و کمک های اولیه بازوهای توانمند جمعیت هلال احمر در امر آموزش هستند و این دوره نقطه عطفی در راستای اعتلاء اهداف و وظایف جمعیت است که این افراد در آینده امدادگرانی ماهر و توانمند پرورش خواهند داد.

وی در ادامه گفت: دوره باز آموزی مربیان امداد و کمک های اولیه کد ا حضور ۷۰ نفر از ۱۸ لغایت ۲۱ تیرماه به مدت ۴ روز در خانه معلم شهرستان خرم آباد برگزار شد.

قدمی افزود: این دوره به مدت ۴ روز در دو بخش مباحث تئوری و مباحث عملی امداد و کمکهای اولیه برگزار گردید.

وی تصریح کرد: سرفصل های آموزشی این دوره شامل منابع آموزشی اعلام شده جمعیت بر اساس کتاب فرایند مدیریت جامع آموزش ‌و پژوهش طبق آخرین رفرنس های روز دنیا می انتخاب شده اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان لرستان با بیان اینکه این دوره به منظور ارتقاء سطح دانش علمی، افزایش توانمندی مربیان در انتقال آموخته ها و مهارت های کسب شده فراگیران برگزار شده خاطر نشان کردند: حضور اساتید مجرب و برجسته کشوری ، استفاده از منابع آموزشی جدید و به روز، وجود برنامه ریزی مدون و هدفمند، بهره مندی از فضای فیزیکی مناسب برای برگزاری کلاس های آموزشی، برگزاری آزمون نهایی و تایید مهارت افزایی اعضا از ویژگی های بارز برگزاری دوره آموزشی تربیت مربیان امداد و کمک های اولیه کد ۳ در جمعیت هلال احمر استان لرستان ذکر کردند .