رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به تامین اعتبار بیمارستان‌های در دست ساخت این استان، گفت: با ساخت این بیمارستان‌ها هزار و ۲۰۰ تخت احداث می‌شود.

به گزارش صدای منتقد،بهرام دلفان در نشست با خبرنگاران با اشاره برگزاری اردوهای اجتماعی جهادی به ویژه در حوزه دندان پزشکی در سطح مناطق محروم استان، اظهار داشت: هزار و ۲۰۰ تخت در قالب چهار بیمارستان در حال ساخت داریم.

تأمین اعتبار بیمارستان‌های در دست ساخت

وی با اشاره به کلنگ زنی بیمارستان رومشکان به زودی، گفت: امیدواریم بین دو تا سه سال آینده این بیمارستان‌ها در استان به بهره‌برداری برسند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به تأمین منابع این پروژه‌های بیمارستانی در استان، عنوان کرد: اجرای ۱۰۵ پروژه بهداشتی در استان نیز در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم ظرف دو سال آینده این پروژه‌ها نیز عملیاتی شوند.

دلفان با اشاره به خرید تجهیزات بیمارستانی و تجهیز عمده بیمارستان‌ها در سطح استان، بیان داشت: خریداری تجهیزات پزشکی برای بیمارستان‌ها همواره در برنامه است.

خرید تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها

وی با بیان اینکه تا آخر امسال دیگر هیچ بیمارستانی در استان نیاز به تجهیزات سنگین پزشکی ندارد چرا که عمده آنها خریداری شده است، افزود: یکی از مشکلات ما در استان کمبود پزشک است که یکی از راههای رفع این امر موضوع بومی گزینی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره اختصاص سهمیه عمومی و تخصصی در این رابطه برای استان، عنوان کرد: استفاده از ظرفیت‌های بومی یکی از سیاست‌های در دستور کار در این رابطه در استان است.

دلفان با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های اشتغالزایی در استان حوزه سلامت است، بیان داشت: رفع موانع و بروکراسی اداری، تسهیل در صدور مجوزها و … در این رابطه مورد توجه قرار گرفته است و می‌طلبد که سایر دستگاه‌های استان نیز در این رابطه همکاری لازم را داشته باشند.

۳۲۰ میلیارد تومان بدهی دارویی داریم

وی با اشاره به موضوع کمبود دارو در کشور و در استان، گفت: تلاش شده که این کمبود دارو در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سرپایی کمتر باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به شیوع مجدد بیماری کرونا در استان و تأثیر آن بر موضوع کمبود دارو، گفت: نزدیک به ۳۲۰ میلیارد تومان بدهی دارویی داریم، چون دارو گران شده و البته عدم پرداخت مطالبات بیمه‌ای یکی دیگر از علت‌ها در این رابطه محسوب می‌شود.

دلفان با تاکید بر اینکه وضعیت دانشگاه علوم پزشکی لرستان در بخش پرداخت‌ها نسبت به سایر استان‌ها مطلوب‌تر است، گفت: انتظار ما از رسانه‌ها حمایت از حوزه سلامت، ارائه راهکارها و … است.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس شاخص‌های مختلف مدنظر وزرات بهداشت ما در میانه جدول هستیم، عنوان کرد: پرستارانی که در ایام کرونا پای کار بودند در بحث به کار گیری در اولویت هستند.

پیگیری مرگ نوزاد و مادران باردار در بیمارستان «شفا» خرم‌آباد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به ارائه خدمات دندانپزشکی به خبرنگاران، افزود: تشکیل صندوق حمایت از بیماران خاص یکی از اقدامات اساسی دولت بوده که در لرستان نیز مورد توجه قرار گرفته است.

دلفان با اشاره به پرداخت تسهیلات حمایتی در این رابطه به بیماران خاص، عنوان کرد: کارانه پرستاران و پزشکان به صورت روز پرداخت شده است.

وی با اشاره بیمارستان خصوصی شفا سالانه بین سه تا چهار هزار زایمان صورت می‌گیرد، گفت: مرگ اخیر که در این بیمارستان صورت گرفته از سوی مراجع ذی صلاح در حال بررسی است.