در راستای اجرای سند تحول قضایی و منویات ریس دستگاه قضایی کشور، با تلاش های معاونت فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری لرستان، ارتباط تصویری و دادرسی الکترونیک رئیس شورای قضایی استان همزمان با مدیرکل زندان های لرستان و مددجویان به صورت برخط انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای منتقد ، حجت الاسلام والمسلمین شهواری رئیس کل دادگستری استان در این ارتباط تصویری بیان داشتند: سیاست دستگاه قضائی استان در موضوع کمک به مددجویان، ارفاق قانونی به زندانیان دارای شرایط است و به افرادی که شایسته برخورداری داشته باشند، ارفاق‌هایی همچون؛ عفو، آزادی مشروط، تعلیق باقیمانده مجازات حبس، پابند الکترونیک و تسریع در رسیدگی و سایر ارفاق های قانونی… بهره مند می شوند.

رئیس کل دادگستری استان لرستان ادامه داد: دستگاه قضائی استان لرستان از موضوع تربیت زندانی غافل نبوده و به این مهم توجه ویژه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین شهواری با اشاره به میزان دادرسی الکترونیکی در زندان‌ها افزودند: پس از فراهم شدن کامل بستر دادرسی الکترونیک، اعزام زندانی به مراجع قضائی انجام نمی‌شود، مگر در مواردی که ضرورت داشته باشد.

در این دادرسی الکترونیک که حدود ۲ ساعت به طول انجامید. رئیس کل دادگستری لرستان با ۱۵ زندانی از زندان های مرکزی، شهید لاجوردی و بند نسوان صحبت کردند و اظهارات آنان شنیده شد و دستورات قانونی مورد نظر در رابطه با این افراد صادر گردید.