بیانیه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان لرستان در پی خبر کذب برگشت بودجه استان

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان لرستان متن این بیانیه به شرح ذیل می‌باشد:

با توجه به خبر کذبی که اخیراً در فضای مجازی با عنوان بودجه کلان ۱۰۰۰ میلیارد تومان استان برگشت خورد، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان لرستان گفت: نه تنها این خبر صحت ندارد بلکه سال ۱۴۰۱ اعتبار عمرانی استانی ابلاغ شده به استان حدود ۲۶۶۸ میلیارد تومان بوده است که این اعتبار حدود ۲۰۷۱ میلیارد تومان تخصیص داشته است. از این میزان رقم بسیار ناچیزی (نزدیک به ۰.۰۹ درصد)، آن هم به صورت پراکنده در بین پروژه‌های مختلف برگشت خورده است. که در حسابداری پروژه های عمرانی در کل کشور معمول است.

دکتر حسن پور همچنین بیان نمود همانگونه که در مصاحبه‌های قبلی گفته شد اعتبارات ملی ابلاغی دستگاه‌های اجرایی استان از مسیر استاندار، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و خزانه استان عبور نمی‌کند.
اما خوشبختانه با پیگیری‌های به عمل آمده به جز اعتبار ابلاغی به امور مالیاتی استان که برای خرید ساختمان امور مالیاتی بود و در موعد مقرر جذب نشد کلیه اعتبارات ملی استان به طور کامل جذب شدند.
ایشان همچنین بیان نمودند پیگیری‌های لازم از سوی مدیریت جدید امور مالیاتی استان، جهت دریافت مجدد اعتبار لازم برای خرید ساختمان در سال جاری در حال انجام است.

بنابراین تاکید می‌گردد رقم برگشت بودجه کلان استان کذب است و صحت ندارد. پیشنهاد می شود بر اساس دستورات و بیانات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین، به جای انتشار اکاذیب و ناامید کردن مردم از نظام اسلامی، تلاش های دولت مردمی سیزدهم، در تامین اعتبارات زیرساخت‌های عمرانی و اقتصادی و رفع محرومیت استان، منتشر شود.