« دکتر اعظم روانشاد » در جلسه شورای سیاستگذاری سی و پنجمین جشنواره تئاتر استانی بر ضرورت « رویداد محور» بودن این جشنواره تاکید کرد.

به گزارش صدای منتقد، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی لرستان افزود: اهمیت و جایگاه هنر تئاتر بر هیچکس پوشیده نیست و این جشنواره یکی از مهمترین دغدغه های ما در حوزه معاونت هنری و امور سینمایی است.

وی ادامه داد: از ظرفیت کلیه دست اندرکاران این حوزه و به ویژه اهالی تئاتر برای هرچه پربارترشدن این جشنواره باید استفاده کرد و لازم است که برنامه های جانبی ویژه و متنوعی در این زمینه برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه هر هنر و جشنواره ای باید باعث حفظ ارزش های نظام و تقویت آنها گردد، خاطرنشان کرد: بر همین اساس بر روی رویداد محور بودن این جشنواره تاکید می کنیم تا ضمن معرفی ظرفیت های تئاتر استان، برنامه های موثر و مطلوبی در حوزه های حجاب و عفاف ، گرامیداشت شهدای غزه و مقاومت اسلامی و … در این جشنواره گنجانده شود زیرا هنرمندان ما باید در مسایل روز جامعه نیز کنش‌گری داشته باشند.

روانشاد ضمن اشاره به وجود برخی مشکلات از جمله مشکلات اعتباری این حوزه، مطالبات هنرمندان و …افزود: تلاش می کنیم تا با همدلی و اتحاد ضمن برگزاری این جشنواره مشکلات هنرمندان و اهالی این حوزه نیز مرتفع گردد.

وی ادامه داد: لازم است برگزاری بخشهای مختلفی از جمله تجلیل از پیشکسوتان ، ملاقات با پیشکسوتان تئاتر و …در جریان ۳ روز برگزاری این جشنواره ، صورت بگیرد و برنامه های جانبی به ویژه با محتواهای ارزشی و انقلابی نیز ، در دستور کار باشد.

وی ضمن تاکید بر هم افزایی دستگاه های مختلف همکار در این حوزه مانند سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری ، گفت : در این زمینه نیز کلیه پیگیری ها با شهرداری و شورای اسلامی شهر صورت می گیرد تا از ظرفیت های مهم این دستگاه ها در برگزاری جشنواره ، استفاده شود.

روانشاد با اشاره به اهمیت تشکیل کمیته اطلاع رسانی جشنواره ، بر استفاده از ظرفیت اهالی تئاتر استان برای اطلاع رسانی این جشنواره تاکید کرد.

وی گفت : هماهنگی های لازم با صداوسیما مرکز استان نیز صورت می گیرد تا اطلاع رسانی مطلوبی در راستای برگزاری این جشنواره انجام گیرد.

 

خبرنگار /سجادجوانمرد