ساخت مجموعه ورزشی بزرگ خرم‌آباد حدودا از ۱۵ سال گذشته کلنگ زنی و علی رغم آمد و رفت ۳ دولت توفیقی برای این پروژه بعنوان بزرگترین مجموعه ورزشی استان لرستان حاصل نشد و این طرح مهم سالهای سال علی رغم تلاش دولتها در حرکت لاک پشتی خود سیر می کرد

به گزارش صدای منتقد، از دو سال گذشته روند تکمیل این پروژه به کلی فرق کرد و به نوعی با گذشته خود قابل قیاس نبود چراکه عملکرد و پیگیری های سید آرش قیاسیان مدیرکل ورزش و جوانان استان و هدف گذاری و تمرکز روی تکمیل این طرح کاملاً هویدا بود .

 

بازدیدهای مکرر میدانی ، برگزاری نشست های متعدد و بررسی وضعیت پروژه ، حمایت ها و تاکیدات بی چون و چرای زیویار استاندار لرستان در تخصیص اعتبارات باعث شد بخش اعظم مشکلات  تلنبار شده این طرح مانند : آب،برق، گاز و راه دسترسی و تخصیص اعتبارات بسرعت حل و فصل شوند .

 

در این پروژه تابحال ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و در صورت بهره‌برداری سرانه ورزشی استان لرستان جهش بسیار بی سابقه ای خواهد داشت .

کلیه قسمتهای مختلف این پروژه اعم از : چمن ، پیست تارتان ، سکوها ، رختکن ، آسانسور ها ، سرویس‌ها ، بخشهای اداری ، سیستم های گرمایشی و سرمایشی و …..تکمیل و در حال حاضر مراحل پایانی خود را طی می کند و قرار است در سفر دوم رییس جمهور به استان و با دستان ایشان افتتاح و به بهره‌برداری برسد.

 

این مجموعه ورزشی پس از بهره‌برداری باتوجه به شرایط خاص نقشه اولیه و ظرفیت و پتانسیل فوتبال استان قطعا نیازمند طرح توسعه است و ساخت سکوهای مقابل جایگاه این استادیوم ضروری به نظر می رسد البته ارتقا و ساخت سکوهای مقابل جایگاه رقمی بالغ بر ۲۴۰ میلیارد تومان هزینه در بر خواهد داشت که جا دارد مسئولین استانی از هم‌اکنون بفکر طرح توسعه مجموعه ورزشی خرم آباد باشند تا جوابگوی جمعیت کثیر و‌پرشمار علاقه مندان ورزشی در استان باشد .

 

همچنین قرار است با توجه به مساحت بالای این ورزشگاه و با هدف کیفیت مطلوب نگهداری،  از توان مشارکتی بخش خصوصی استفاده گردد .

 

خبرنگار /سجادجوانمرد