عضو تیم ملی کشتی در مسابقات قهرمانی آسیا هدفش را کسب مدال طلای جهان و المپیک برشمرد.

امیرمحمد فریدونی که در وزن ۶۲ کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی نونهالان آسیا در کشور اردن موفق به کسب نشان طلا شده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بیشتر کشتی‌گیران حاضر در این رقابت‌ها از جمله قزاق‌ها و هند از مسابقات آسیایی قبلی آماده‌تر بودند.

وی افزود: بیشتر کشتی‌گیرانی که در این دوره از مسابقات حضور داشتند در رقابت‌های ۲۰۲۲ بحرین نیز بودند.

فریدونی ادامه داد: اکثر کشتی‌گیران کشور در این رقابت‌ها وزن کم نکردند و مسابقات نیز در سطح خیلی بالایی برگزار شد.

این کشتی‌گیر پلدختری عضو تیم ملی نونهالان در رقابت‌های آسیایی اردن بیان کرد: کشتی‌گیران قزاق و هندوستانی با آمادگی کامل روی تشک آمدند ولی ما توانستیم قهرمان شویم.

فریدونی مهمترین حریفش را در این مسابقات کشتی‌گیر قزاقی برشمرد و با بیان اینکه کشتی ایران همیشه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و شاید به جرات بتوان گفت قدرت بلامنازعی به شمار می‌آید از برنامه‌ریزی‌های فدراسیون برای حضور قدرتمندانه تیم‌های ملی در رده‌های مختلف و آوردگاه‌های آسیایی، جهانی و … تقدیر کرد.

این کشتی‌گیر لرستانی افزود: میزبانی خوبی را در اردن شاهد بودیم و هیچ کمبودی وجود نداشت و در واقع سطح بالایی از میزبانی را شاهد بودیم؛ می‌توان گفت یکی از مسابقات آسیایی با سطح بالایی از میزبانی برگزار شد.

وی در خصوص آینده و اینکه سال آخر حضورش در رده کشتی نونهالان است، اظهار کرد: سال آینده در مسابقات جوانان شرکت خواهم کرد؛ حریف‌هایی خوبی مانند علی دزفولی دارم که با او نیز کشتی گرفته‌ام.

فریدونی خاطرنشان کرد: هدف من کسب مدال طلای المپیک و جهان بوده و امیدوارم خیلی زود به هدفم برسم.

وی افزود: هرکس می‌خواهد وارد ورزش قهرمانی شود باید از تمام زندگی خود بگذرد تا تمرین داشته باشد چراکه ورزش در حد قهرمانی به تمرینات بالایی نیاز دارد.

فریدونی گفت: کشتی یکی از ورزش‌های قهرمانی خیلی سخت است که حتی برای کسب یک مدال آسیایی باید شبانه‌روز تلاش کرد.

گفتنی است در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی نونهالان آسیا، ایران با کسب ۳ مدال طلا، ۳ مدال نقره و ۲ مدال برنز به عنوان قهرمانی دست یافت