افکار عمومی لرستان، چشم انتظار پاسخ قانع کننده متولیان حوزه اشتغال به مطالبه شایسته نماینده ولی فقیه می باشند

به گزارش خبرگزاری صدای منتقد، حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی نماینده ولی فقیه لرستان در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان خرم آباد باانتقاد از آمارسازی غیرواقعی برخی مسئولان لرستانی مبنی بر اشتغالزائی جوانان تصریح کرد: مسئولان لرستان اعلام کنند چه میزان اشتغال برای جوانان این استان ایجاد کرده اند؟

نماینده مقام معظم رهبری در لرستان با اشاره به تعهد دستگاه های متولی این استان مبنی بر اشتغال جوانان گفت: دستگاه‌هایی هستند که متعهد شده‌اند فلان تعداد شغل درلرستان ایجاد کنند، مسئولان این را اعلام کنند چه تعداد شغل برای جوانان ایجاد شده است؟

حجت الاسلام شاهرخی گفت: در سامانه‌ای افرادی که شاغل شده‌اند با کد ملی و شناسنامه به مردم معرفی کنند و بگویند بعد از سفر رئیس جمهور این تعداد به شغل مشغول شده‌اند؟

با اشاره به مطالبه به حق وشایسته نماینده ولی فقیه درلرستان در حمایت از اشتغال جوانان لرستانی والبته جلوگیری از آمارهای غیرواقعی، افکارعمومی لرستان چشم انتظار اطلاع رسانی وپاسخ مسئولان ومتولیان امردرحوزه اشتغال جوانان لرستان می باشند.

درادامه به مصاحبه ها وآمارهای اشتغالزایی برخی از مسئولان لرستان مبنی بر اشتغالزائی جوانان استان در سال جاری اشاره خواهیم کرد که امیداست مدیرکل تعاون،کار،رفاه اموراجتماعی، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی”ره” لرستان و مدیران عامل بانک های لرستان در جهت تنویرافکار عمومی پاسخگوی مطالبه به حق نماینده ولی فقیه درلرستان باشند.

«علی جهانی» مدیرکل تعاون، کارورفاه اجتماعی لرستان درآخرین مصاحبه خود با خبرنگاران لرستان با اشاره به تخصیص بیش از 108 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در حوزه مشاغل خانگی به لرستان عنوان کرد: از شهریور 1400 و از محل اعتبارات سال گذشته و امسال 3 هزار و 138 طرح با مبلغ 176 میلیارد و 410 میلیون تومان به بانک‌های عامل استان معرفی شده است و تاکنون 102 میلیارد 140 میلیون تومان به یک هزار و 764 طرح مستقل و پشتیبان نیز پرداخت شده است و با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان در دو بخش مستقل و پشتیبان زمینه اشتغال برای تعداد 4 هزار 443 نفر فراهم شده است.

«همایون عمودی زاده» مدیر کل بهزیستی لرستان نیز درگفتگو با خبرنگاران از ایجاد یک هزار و صد فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر ۶۷ میلیارد تومان با بهرمندی از تسهیلات کم بهره بانکی خبر داد.

«جلال شیخ پور» مدیرکل کمیته امداد امام خمینی “ره” لرستان نیز درگفتگو با خبرنگاران گفت: در هشت ماهه اول امسال(1401) شش هزار و ۲۱۳ فقره تسهیلات اشتغال به مبلغ ۵۰۷ میلیارد تومان به مددجویان جویای کار پرداخت شده است و هشت هزار و ۵۸۳ فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد فراهم شده است

با توجه به مطالبه نماینده ولی فقیه درلرستان مبنی برشفاف سازی آمارواقعی اشتغالزائی جوانان لرستانی،افکارعمومی چشم انتظار ارائه آماروعملکرد متولیان حوزه اشتغال لرستان ومدیران عامل بانکهای لرستان می باشند، و انتظار می رود پاسخگوی مطالبه به حق نماینده ولی فقیه درلرستان باشند.

 

سجادجوانمرد /خبرنگار