مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از پیگیری پرداخت مطالبات معوقه رسانه‌ها از سوی دستگاه‌های اجرایی استان لرستان خبر داد.

به گزارش صدای منتقد؛اعظم روانشاد در جلسه بررسی مسائل و مشکلات اصحاب رسانه لرستان، با اشاره به اینکه این جلسه در راستای بیان مطالبات اصحاب رسانه استان در نشست‌های تخصصی ماه قبل برگزار می‌شود، افزود: تا بهبود وضعیت مطبوعات در استان این جلسات ادامه خواهند داشت.

وی با اشاره به مطالبات رسانه‌های لرستان از دستگاه‌های اجرایی استان اظهار کرد: براساس دستور استاندار لرستان و مصوبه شورای اطلاع‌رسانی استان پیگیری پرداخت مطالبات معوقه رسانه‌ها از سوی دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به برنامه‌ریزی برای ساماندهی آگهی‌های دولتی و ثبتی اشاره کرد و گفت: به کلیه ادارات استان تأکید شده که برابر قانون کلیه آگهی‌های ثبتی را در سامانه درج کنند.

روانشاد خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی استان موظفند برابر قانون فقط از طریق اداره‌کل ارشاد اقدام به چاپ آگهی‌های دولتی نمایند و دراین‌باره مکاتبات لازم انجام خواهد شد.

وی با اشاره به مکاتبه با اداره‌کل اقتصاد و دارایی به‌منظور پرداخت صرفاً فاکتورهای صادر شده اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی ذی‌حسابان، اضافه کرد: با نشریاتی که بدون هماهنگی اداره‌کل ارشاد اقدام به چاپ آگهی کنند برابر قانون رفتار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ادامه داد: بازرسی استان طبق روال سال‌های گذشته درباره ساماندهی آگهی‌های دولتی دستگاه‌هایی اجرایی ورود کرده که جای تقدیر دارد.

روانشاد تصریح کرد: پایگاه‌های خبری که برابر قانون مشمول دریافت آگهی دولتی می‌شوند شناسایی و اقدامات لازم در این زمینه در حال انجام است.

انتهای پیام

خبرنگار ؛امیر محمود داودی نژاد