مدیرکل ورزش وجوانان لرستان گفت: ۱۵ ورزشکار لرستانی در ۱۰ رشته ورزشی مختلف تحت عنوان کاروان ورزش لرستان به بازی های آسیایی چین ۲۰۲۳ اعزام خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان لرستان ؛ سید آرش قیاسیان روز دوشنبه شانزدهم مرداد ماه در شورای ورزش لرستان که در سالن جلسات استانداری و با موضوع حمایت از کاروان ورزشی لرستان اعزامی به مسابقات آسیایی هانگژو چین برگزارشده بود، اظهار کرد: لرستان با وجود قهرمانان و طلایه دارانی که در حوزه ورزش قهرمانی دارد مهرماه امسال با حضور ۱۵ورزشکار مرد و زن در ۱۰ رشته ورزشی مختلف نمایندگانی در مسابقات آسیایی هانگژو چین خواهد داشت.

مدیرکل ورزش وجوانان لرستان با اشاره به هم افزایی بین دستگاهی ادارات استان ، رویکرد دولت سیزدهم و حمایت های استاندار لرستان در حوزه ورزش ، افزود: با توجه به این رویکردها و حمایت ها سال گذشته موفق به برگزاری ۸ میزبانی و در ۱۴۰۲ نیز تاکنون ۷ میزبانی مسابقات قهرمانی کشور در استان شدیم.

وی با بیان اینکه برگزاری این میزبانی ها باعث بالندگی و نشاط اجتماعی در سطح استان شده است، تصریح کرد: امیدواریم با حمایت و هم افزایی دستگاه های اجرایی در راستای رشد ورزش استان و ارتقا سلامت اجتماعی مردم اقدامات موثری انجام دهیم.

قیاسیان در پایان سخنان خود. بازی های آسیایی چین را یک نمایش بین المللی برای کشور ها توصیف کرد و با تاکید بر لزوم حمایت دستگاه های اجرایی و مردم از ورزشکاران لرستانی اعزامی به این مسابقات ، خواستار برگزاری مراسم بدرقه باشکوه از کاروان لرستان جهت اعزام به بازی های آسیایی هانگژو چین شد.