استاندار لرستان از اختصاص تسهیلات کم بهره برای کارآفرینان و واحدهای تولیدی این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای منتقد به نقل از مهر، فرهاد زیویار اجمعه در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان اظهار داشت: موضوع جلسه امروز اعطای تسهیلات «بند الف تبصره ۱۸» بود که بر اساس آن اعتباراتی کم بهره برای کارآفرینان و واحدهای تولیدی در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: تسهیلات در نظر گرفته شده برای صنایع تولیدی، شرکت‌های دانش‌بنیان و اشخاص حقیقی و حقوقی لرستان فرصت مناسبی است که در این راستا تقاضاهای فراوانی ارائه شده است.

استاندار لرستان عنوان کرد: در جلسه امروز ۱۹ طرح از طرف پارک علم و فناوری مطرح که اکثر آنها با نظر موافق تصویب شد، همچنین طرح‌هایی از طرف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ارائه شد که برای کار کارشناسی، دقت بیشتر و تسریع، همه این طرح‌ها به کارگروه مربوطه ارجاع و پس از بررسی‌های لازم تصویب نهایی خواهند شد.

زیویار تصریح کرد: سهم استان لرستان از «بند الف تبصره ۱۸» قانون بودجه در کل کشور ۳.۹ درصد معادل هزار و ۲۴۰ میلیارد تومان است که در سفر رئیس‌جمهور به این استان این رقم به هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ارتقا پیدا کرد و به دنبال تحقق کامل این اعتبار هستیم.

وی گفت: در حال حاضر میزان اعتبار تخصیص داده شده به استان لرستان با سهم بانک‌ها حدود ۵۱۶ میلیارد تومان است که این پروسه روال مشخصی دارد و ابتدا در کمیته کارشناسی دستگاه‌ها مطرح شده و درخواست متقاضیان در سامانه‌های تخصصی دستگاه‌ها ثبت، بررسی و در صورت نیاز بازدید میدانی به عمل آمده و پس‌از آن به کمیته تخصصی ارجاع داده می‌شود که در نهایت طرح‌های مربوطه پس از بررسی و تصویب نهایی در شورای توسعه و برنامه ریزی برای دریافت تسهیلات به بانک ارجاع داده می‌شود.

استاندار لرستان افزود: چون سود این تسهیلات پایین است تلاش می‌شود این اعتبارات صرفاً به بخش تولید و اشتغال در استان اختصاص یابد.